“Розумні речі – перший крок до розумного міста”
З 8 по 19 жовтня 2018 року ГО “Чернігів Європейський” разом з викладачами та студентами кафедри БРАС провели школу з робототехніки “Розумні речі – перший крок до розумного міста”, яка реалізується в рамках ініціативи Meet and Code #meetandcode2018 Ресурсним центром Гурт у співпраці з TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH, при фінансуванні SAP. В роботі школи приймали участь діти – школярі віком від 14 до 17 років, які прослухали курс, що складався з лекційних та практичних занять в спеціалізованій лабораторії мікропроцесорної техніки кафедри БРАС.
Метою проведення цього заходу була популяризація сучасних технологій, STEM-освіти та креативності. Сучасні інформаційні технології приваблюють школярів, вже нікого не здивуєш розумним годинником, або розумним телефоном – смартфоном. Школярі впевнено їх використовують, завантажують додатки, грають, обмінюються повідомленнями. Але – чи складно створити свою власну “розумну” річ? В рамках школи, під керівництвом тренерів – к.т.н., доцента кафедри БРАС, декана ФЕІТ Іванець С.А., та студентів групи МРАп-171 Яковенко Антона та Маладики Дмитра, учасники зробили свої перші кроки в програмуванні розумних речей та роботі з платами Arduino, опанували основи електроніки та робототехніки, та зібрали та запрограмували такі цікаві пристрої, як:
• світлодіодна RGB-підсвітка,
• світлофор,
• “розумна лампа”, що вмикається при хлопку,
• “розумна розетка”, яка буде керуватись мобільним телефоном через модуль Bluetooth.
Школа викликала значний інтерес, всього прийняло участь біля 30 слухачів. Для більшості з них це був перший досвід програмування пристроїв на базі Arduino, але за рахунок наполегливості та уважності за короткий час вони змогли написати свої перші програми та зібрати перші пристрої. Час пройшов непомітно, і наприкінці школи майже кожен питав: “А чи буде продовження?”. Так, продовження буде – викладачі кафедри БРАС вже готують новий курс, який планується провести на шкільних канікулах. Тож слідкуйте за об’явами! А по завершенню занять кожен отримав сертифікати учасника школи за підписами голови ГО “Чернігів Європейський” та декану ФЕІТ. Це перший, однак, сподіваємось не останній документ, отриманий учасниками в стінах Чернігівського національного технологічного університету.