Реакція університетів на великі перешкоди: створення стійкої вищої освіти для реагування та управління суспільними кризами

Проєкт: 101129315-TURBO-Erasmus-EDU-2023-CBHE
Тривалість: 01 січня 2024 року – 31 грудня 2026 року
Головна мета проєкту TURBO підвищити стійкість, підготовленість і реагування українських закладів вищої освіти (ЗВО) шляхом нарощування їхнього потенціалу, вдосконалення компетенцій та обміну досвідом.
Завдання проєкту:
- Покращити та розбудувати спроможність українських ЗВО надавати більш гнучкі освітні пропозиції, актуальні для ринку праці та орієнтовані на практику у сфері бізнесу та менеджменту для швидшої інтеграції в освітній простір ЄС.
- Сприяти адаптації внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у нові місцеві громади шляхом професійної перекваліфікації та соціальної адаптації.
- Обмін досвідом щодо перепідготовки та соціальної адаптації ВПО в Україні та за кордоном.
- Удосконалити нормативно-правову базу української системи вищої освіти шляхом визнання мікрокредитних освітніх програм як частини практики навчання впродовж життя в університетах.
- Сприяти співпраці між кількома учасниками для забезпечення соціальної інклюзивності, підвищення рівня працевлаштування студентів і якості вищої освіти під час соціальних криз.
Кінцевими бенефіціарами проєкту TURBO є ВПО з вищою освітою, які шукають роботу та отримають вигоду від академічної перепідготовки в українських ЗВО. Очікується, що це призведе до кращої зайнятості та інтеграції в місцеве суспільство, куди ВПО довелося переселитися через війну.
Короткострокові результати:
- Навчання щонайменше 56 представників ЗВО України щодо створення, проведення та оцінки освітніх програм;
- Розробка та апробація 7 освітніх програм з бізнесу та менеджменту на основі підходу мікрокредитів у 7 регіонах України шляхом професійного навчання та соціальної інтеграції щонайменше 350 ВПО.
Вплив: Сприяння розвитку стійких університетів, які спроможні адаптуватися до нових потреб українського суспільства в контексті драматичних змін та інтеграції українських ЗВО до ЄС.
Цей проект отримав фінансування від Європейського Союзу (ERASMUS-EDU-2023-CBHE) згідно грантової угоди № 101129315.