20 червня 2025 року в місті Чернігів відбулася нетворкінг-майстерня «Два роки діяльності робочих груп із залучення громад та відновлення», яка об’єднала лідерів/-ок, координаторів/-ок та активних учасників і учасниць робочих груп із шести громад Чернігівської області — Чернігівської, Іванівської, Михайло-Коцюбинської, Ріпкинської, Прилуцької та Ніжинської.
Результати події:
Представлено ключові здобутки дворічної діяльності мережі робочих груп – у фокусі були результати, досягнуті завдяки партнерству громадянського суспільства, органів місцевого самоврядування, міжнародних донорів та приватного сектору.
Окреслено результати співпраці на місцевому рівні, зокрема:
–активізація волонтерських ініціатив;
– розвиток ветеранських просторів;
– напрацювання дорожніх карт із залучення бізнесу.
Ухвалено Резолюцію сталості – стратегічний документ, який визначає пріоритети та підходи до довгострокового функціонування Мережі робочих груп.
Проведено фасилітовану сесію «Погляд у майбутнє», яка дозволила сформулювати спільне бачення майбутнього громадської участі в громадах.
З вітальним словом до учасників/-ць звернулися:
• Федеріка Діспенца – керівниця напряму «Громадська безпека та відновлення», ПРООН в Україні;
• Олександра Хомик – директорка Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОВА;
• Наталія Красківська – спеціалістка з питань мобілізації громад, ПРООН в Україні.
Тетяна Децюк, менеджерка мережі РГЗГВ, ГО «Чернігів Європейський», презентувала ключові досягнення проєкту «Розбудова Мережі робочих груп із громадської безпеки та відновлення у семи територіальних громадах Чернігівщини».
Запрошені спікери заходу:
• Олег Котеленець – голова ГО «Сфера молоді», менеджер молодіжного простору ROOF;
• Ольга Мельник – проректорка з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Національного університету «Чернігівська політехніка», кандидатка філософських наук, доцентка, голова ГО «Центр гендерної освіти»;
• Сергій Довбиш – директор КНП «Ветеранський простір», Чернігівська міська рада;
• Тетяна Шестаковська – докторка наук з державного управління, професорка, засновниця Університету трансформації майбутнього.
Модераторки події: Марина Захаріна, Тетяна Романова.
Захід організовано в межах ініціативи «Розбудова Мережі робочих груп із громадської безпеки та відновлення у семи територіальних громадах Чернігівщини», яку впроваджує ГО «Чернігів Європейський» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Європейського Союзу в межах флагманського партнерства «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».
Усі висловлені в ході заходу думки, позиції та пропозиції належать авторам/-кам і не обов’язково відображають позицію ПРООН, ООН, Європейського Союзу та інших партнерів.
Фото: Вікторія Швець





