Чернігів Європейський

Історія

Підґрунтям для створення Громадської організації «Чернігів Європейський» стала багаторічна діяльність активу студентської молоді та викладачів Чернігівського національного технологічного університету, яка була направлена на пропагування європейських цінностей серед студенті університету та жителів міста; сприянню покращенню екологічної ситуації в місті; підвищення правової культури студентів та надання правової допомоги незахищеним верстам; підтримку та сприяння розвитку молоді; волонтерський рух та пропаганду здорового способу життя.

Це стало можливим, передусім, завдяки усвідомленню всією університетською громадою тієї важливої ролі, яку сьогодні відіграє вуз у суспільстві, особливо на регіональному, а також і на загальнодержавному рівні. Й першим кроком до цього було втілення в життя власного регіонального проекту «Університет у житті міста».

В університеті активно діють два студентські об’єднання – Студентська соціальна служба та волонтерський центр «Довіра». Основною метою діяльності даних організацій – є надання безоплатних соціальних послуг соціально-незахищеним верствам населення, розробка та реалізація соціальних проектів, акцій, заходів соціальної анімації.

Волонтерський центр «Довіра» має 15 річну історію діяльності,  в 2004 році волонтери центру здобули перемогу в двох номінаціях обласного конкурсу «Волонтер року»: за кращий соціальний проект «Дозволь своєму серцю творити добро» (допомога дітям з обмеженими можливостями в Чернігівському обласному центрі медико-соціальної реабілітації дітей), за кращу волонтерську групу. В 2013-2014 навчальному році центром реалізовувався соціальний просвітницько-навчальний проект «Університет третього віку» для одиноких непрацездатних громадян. Останній рік студенти-волонтери проводять низку акцій щодо допомоги воїнам АТО, територіальним переселенцям, сім’ям військовослужбовців, які знаходяться в зоні бойових дій. На сьогодні центр співпрацює з територіальним соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської в місті Чернігові ради, Чернігівською громадською організацією «Єдиний волонтерський центр», Чернігівським обласним соціальним центром матері та дитини “Батьки й дитина разом”.

Студентська соціальна служба працює з 2006 року. Серед основних напрямів діяльності соціально-профілактична робота з підлітками та молоддю, проведення благодійних акцій, соціальна анімація. Волонтери служби провели низку акцій спрямованих на допомогу дітям, серед яких: «Мій дарунок тобі малеча», «Серце до серця», «Гривня на щастя», «Тиждень доброти» та ін. Проводять заходи щодо профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі: акція до дня боротьби з ВІЛ/СНІД, день донора, день здоров’я, тиждень сталого розвитку. Також волонтери займаються організацією та проведенням флешмобів на соціальну тематику: Україна єдина; Пам’яті великого поєта, з думкою про Україну. Служба співпрацює з Чернігівським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Чернігівським центром соціально-психологічної реабілітації дітей, Комунальним закладом «Позашкільгний навчальний заклад «Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання» Чернігівської міської ради.

Більше 5 років за ініціативою студентів функціонує юридична клініка «Adiutorium», в якій студенти старших курсів, надають безкоштовну правову допомогу соціально незахищеним верствам населення та мають прекрасну можливість ще на етапі навчання набувати практичні навички професійного юриста.

Діяльність даних об’єднань є цінною не тільки з точки зору суспільної користі, а й з точки зору виховання майбутньої еліти нації, формування особистостей високої моральної та культурної організації.

Одним з напрямків діяльності активу університету є проведення систематичних заходів, спрямованих на сприяння забезпеченню молодих фахівців робочим місцем. Серед основних заходів можна назвати: моніторинг попиту і пропозицій на ринку праці; створення баз вакансій, проведення профорієнтаційних зустрічей роботодавців, семінарів і тренінгів для студентів старших курсів з техніки пошуку роботи із запрошенням фахівців Молодіжного центру праці та роботодавців.

Особлива увага приділяється його студентам та випускникам, які є вихідцями з сільської місцевості, з метою найактивнішого сприяння їхньому працевлаштуванню на перше робоче місце у вільний від навчання час та одразу після отримання вищої освіти. За сприяння Молодіжного центру праці серед студентів проводяться заняття з англійської мови, головною метою яких є вдосконалення вмінь англомовного спілкування за професійним спрямуванням.

Мета діяльності

Мета громадської організації «Чернігів Європейський»: сприяння перетворенню Чернігівщини на сучасний європейський регіон на засадах сталого розвитку.

Основні напрямки та завдання діяльності Громадської організації «Чернігів Європейський»:

  1. Пропагування європейських цінностей серед жителів регіону.
  2. Налагодження міжнародних зв’язків з громадами європейських міст.
  3. Покращення інвестиційного клімату для економічного розвитку регіону.
  4. Впровадження інноваційних, енергозберігаючих технологій у побут та життя населення Чернігівщини (школи, ПТНЗ, ВНЗ, підприємства та організації).
  5. Сприяння покращенню екологічної ситуації в регіоні.
  6. Проектна діяльність.
  7. Сприяння розвитку громадянського суспільства та незалежних засобів масової інформації.
  8. Підвищення правової культури населення області та надання правової допомоги незахищеним верстам.
  9. Підтримка та сприяння розвитку молоді.
  10. Волонтерський рух.
  11. Пропаганда здорового способу життя серед жителів регіону.
  12. Покращення туристичної привабливості через актуалізацію культурного розвитку регіону.